Ekspertiz Nedir?

Oto Ekspertiz Alt Kontrol Nedir?
Motor, fren hortumları soğutma sistemleri, şanzıman ve diferansiyelin yağkaçağı bakımından kontrolü, motor mahfazesı, marşbiyel ve egzoz sistemleri.
Oto Ekspertiz Motor Kontrolü Nedir?
Motor bölümünde su ve yağ kaçağı kontrolü, soğutma suyu seviyesi, motor yağ seviyesi, akü, gözle görülen kayış kontrolü, üst motor kapağında motorun buhar verip vermediğinin kontrolü.
Oto Ekspertiz İç Kontrol Nedir?
Koltuk kontrolü, klima kontrolü, kapı döşeme kontrolü, yer döşeme kontrolü, kumanda kontrolü, iç lambaların kontrolü ve aracın göstergelerinin olduğu ön panel kontrolü.
Oto Ekspertiz Dış Kontrol Nedir?
Boya kontrol, kaporta kontrol, jant kontrol, lastik kontrol, cam kontrol, far ve silecek kontrolleri.
Oto Ekspertiz Nedir?
aaSürekli yeni modellerin piyasaya sürülüyor olması ikinci el piyasasını da canlı tutar. Araçların kontrolünün yapıldığı Oto Ekspertiz dükkanları son 5 yıldır ön plandadır. İkinci el araç alırken en önemli konu oto ekspertiz yapılmasıdır. Ekspertizi özetle aracın her açıdan incelenmesi olarak tanımlayabiliriz. Bu inceleme kapsamına motor mekanik kontrolleri, araç içi ve dışı elektronik aksam incelemesi, kaporta boya kontrolleri, mekanik alt kontroller, hasar kaydı ve yasal sorgulama ile test sürüşü girmektedir. Bu kontrollere kısaca değinmeden önce aracın satın alınmadan önce mutlaka tanınması gerektiğinin üzerinde durmak gerekir. Bu hem güvenli bir sürüş hem de iyi bir alışveriş için önemlidir. Araçtaki arızalar satın alınmadan önce bilinir ise bu sorunlar giderilebilir ve daha güvenli sürüşe imkân tanınır. Ayrıca satıcının istediği ücret araçtaki sorunlar göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Bu nedenle ekspertizin kalitesi önemlidir. İşinin ehli deneyimli ustalar tarafından yapılması gerekir.

Oto Ekspertiz Nasıl Açılır?

Sektör tecrübeniz varsa: Kendi oto ekspertiz dükkanınızı açabilirsiniz. Tabi açmadan önce TSE’nin çıkaracağı standardlar kapsamında açmanız doğru olacaktır. TSE Standardı şuan için hazır olmasa da sektörde bulunan firmalar ile istişare yapmanızda fayda olacaktır. Bu konuda OtoEkspertizFirmalari.com olarak bizlerede danışabilirsiniz.

Sektörde tecrübem yok ama oto ekspertiz işini yapmak istiyorsanız: Sektörün önünün açık olduğunu düşünüyorsanız kurumsal firmaların bayilik sistemine girmenizi öneririz. Sıfırdan bir iş kurmak yerine, bayilik almak başarılı olma şansınızı arttırır. Her türlü açığınızı dolduracaklarınıza emin olabilirsiniz.

Oto Ekspertiz açma konusunda bilgilendirme istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

ONLİNE TALEP